Vibulaskmine looduses

Vibulaskmine

     
 
 Vibulaskmise kirjeldus

Kullametsa viburada on  Eesti Maastikuvibuliidu kvaliteedimärgi
"Ühinenud viburajad" liige. Juhendajatel on pikaajaline võistlustel osalemise kogemus ja juhendamise litsents. Viburajal algas 17. tegevusaasta. 

                                                                                                                                                        
Vibulaskmine on väga põnev harrastus, mis sobib aastaringselt igas vanuses inimestele. Sellega võivad algust teha juba koolieelikud ja ka pensioniealised inimesed. Paljudele hakkab see nii meeldima, et tulevad korduvalt tagasi või liituvad vibuklubidega, et pidevalt treenida ja võistlustest osa võtta. Meil on ka oma vibuklubi Lääne Vibulaskjad. Klubi korraldab ka võistlusi, mille jaoks paigaldame mitu viburada. Palun, teatage broneerimisel kui soovite lasta ainult pabermärke ja teatage kui on vaja teenindada võõrkeeltes!

Vibujaht rajal pabermärkide ja 3D märkide pihta.
 
Kullametsas on 14 laskmismärgiga statsionaarne rada, kus on loomade ja lindude pildid. Selleks, et vibujaht oleks põnevam, on ehitatud platvorme ja laskmispukke. Koostöös MTÜ Lääne Vibulaskjatega kasutame lisaks ka 3D märke (loomade ja lindude elusuurused kujud.)

Kes ei ole varem vibu lasknud, neile tehakse väljaõpe ja laskmiskaugused on lühemad. Kõigepealt jagatakse vibud, käe- ja näpukaitsed ja noolevutlar nooltega. Laenutatakse pikkvibu e. longbow vibu. Lastele ja naistele on kergemad vibud, vasakukäelisele vasakukäelise vibu. Varustuse jagamisel antakse esimene ülevaade vibulaskmisest. Edasi jalutatakse harjutusväljakule, kus tehakse väljaõpe ja sealt edasi juba rajale. Tavaliselt läbitakse rajal 14 laskmismärki: paberpildid loomadest või  3D märgid  ehk   loomade ja lindude kujud. Kui Te olete nii suured loomasõbrad, et ei soovi lasta looma kujude ja piltide pihta, siis tellige broneerimisel rada ringikujuliste pabermärkidega. Kokkuleppel saab rada ka lühendada või pikendada. Vibujaht toimub võistlusena. Juhendajad annavad ka rajal nõu, kuidas paremini tabada ning märgivad punkte. Vibujahi lõpul jagatakse kõigile diplomid tulemustest.

 
Vibulaskmine kestab 2,0– 3,5 tundi ja läbitakse  umbes 2 km. Kes on varem rajal käinud ja juba oskab vibu lasta, saab soovi korral veel iseseisvalt lasta. 
 Vaja on kindlasti eelnevalt broneerida, et saaksime juurde kutsuda juhendajaid ja suurte gruppide puhul juurde laenutada varustust. Meilt saate tellida toitlustamise või ise toitu valmistada.


Vibulaskmine harjutusväljakul.
 
Kui on vähe aega või on väga suured grupid, saab korraldada platsilaskmist. Siis jagatakse omavahel varustust ja kogu vibulaskmine toimub harjutusväljakul. Suuremate gruppide puhul jagame osalejad kaheks või kolmeks grupiks, nii et kordamööda lastakse vibu, õhupüsse ja mängitakse osavusmänge. Kui on erinevaid põnevaid aktiivseid tegevusi, ei pea platsil teiste järgi ootama. Kogu üritusele kulub 1,5 -5 tundi, olenevalt osalejate arvust ja klientide soovist. 
Saab kasutada ka Lääne Vibulaskjate laagriplatsi, kus on väliköök.


 Foto: Anne Tuulik                                                             Foto: Katre Kuller

Vibulaskmine Teie valitud kohas mujal Eestis.

 
Korraldame vibujahti ka mujal Eestis Teie valitud majutuskohas. Sõidame kohale vibude ja laskmismärkidega igale poole, kuhu soovite ja kus on vaba loodust raja ülespanekuks. Kui on soov teha platsilaskmist, siis paneme laskmismärgid ritta ühele platsile. 
Saate kutsuda meid suvepäevadele, kokkutulekutele ja mujale. Kirjeldus ja hinnad lingi all -  Väljasõidu üritused.
Seal on ka majutuskohad, millega on meil vibulaskmise kokkulepe ja kogemus. Saate aga valida ka muu koha, mis vibulaskmiseks sobib.
 
Vibulaskmise kohta vaadake galeriid ning videoid!
Korraldame vibulaskmist eesti, inglise, vene, saksa ja soome keeles.

 
 
 

Küsi lisa +372 52 06 438 või broneeri kohe annetuulik@gmail.com!

 
 
 
Koduleht Elitec'st