Vibulaskmine looduses

Vibulaskmine

     
 
 Vibulaskmise kirjeldus

Kullametsa viburada on  Eesti Maastikuvibuliidu kvaliteedimärgi
"Ühinenud viburajad" liige. Juhendajatel on pikaajaline võistlemise kogemus. Viburada  tegutseb 20. aastat. Tule perega, sõpradega või firmaga! Broneerige vibulaskmine +372 5206438 või annetuulik@gmail.com!                                                                                                                                                      

Vibulaskmine on väga põnev harrastus, mis sobib aastaringselt igas vanuses inimestele. Sellega võivad algust teha juba koolieelikud ja ka pensioniealised inimesed. Paljudele hakkab see nii meeldima, et tulevad korduvalt tagasi või liituvad vibuklubidega, et pidevalt treenida ja võistlustest osa võtta. Meil on ka oma vibuklubi Lääne Vibulaskjad. Klubi korraldab ka võistlusi, mille jaoks paigaldame mitu viburada. Palun, teatage broneerimisel kui soovite lasta ainult pabermärke ja teatage kui on vaja teenindada võõrkeeltes!

Vibujaht rajal pabermärkide või 3D märkide pihta.

Kõigepealt jagatakse vibud, käe- ja näpukaitsed ja noolevutlar nooltega. Laenutatakse pikkvibu e. longbow vibu. Lastele ja naistele on kergemad vibud, vasakukäelisele vasakukäelise vibu. Varustuse jagamisel antakse esimene ülevaade vibulaskmisest. Edasi jalutatakse harjutusväljakule, kus tehakse väljaõpe ja sealt edasi juba rajale. Tavaliselt läbitakse rajal 14 laskmismärki: paberpildid või  3D märgid  ehk loomade ja lindude kujud. Kui Te olete nii suured loomasõbrad, et ei soovi lasta looma kujude ja piltide pihta, siis tellige broneerimisel rada ringikujuliste pabermärkidega. Kokkuleppel saab rada ka lühendada või pikendada. Vibujaht toimub võistlusena. Juhendajad annavad ka rajal nõu, kuidas paremini tabada ning märgivad punkte. Vibujahi lõpul jagatakse kõigile diplomid tulemustest.
 
Vibulaskmine kestab 2– 3 tundi . Aeg ei ole piiratud. Läbitakse 1,5-2 km. Soovi korral saate peale raja läbimist veel iseseisvalt lasta. 
Vaja on kindlasti eelnevalt broneerida, et saaksime juurde kutsuda juhendajaid ja suurte gruppide puhul juurde laenutada varustust. Meilt saate tellida toitlustamise või ise toitu valmistada.
Laste gruppide korral vaadake sünnipäeva pakkumist ja sama on ka klassi ekskursioonideks. Kui lapsed on koos perega, siis saavad lasta kõik, kes soovivad ja jaksavad. Koolieelikud lasevad tavaliselt prooviks vaid mõned lasud ja siis nende eest ei pea maksma. Rajale saab kaasa võtta ka päris väikesi lapsevankriga. Kaasa saab võtta ka koeri kui on rihm, et nad laskmisel ette ei lähe. Vibulaskmine sobib hästi ka vanadele inimestele ja ka ratastooliga liiklejatel on võimalik lasta.
Vibulaskmine harjutusväljakul.
 
Kui on vähe aega või on väga suured grupid, saab korraldada platsilaskmist. Kui on inimesi üle 26, siis jagatakse omavahel varustust ja kogu vibulaskmine toimub harjutusväljakul. Kogu üritusele kulub 1,5 -5 tundi, olenevalt osalejate arvust ja klientide soovist. 
Söömiseks saab kasutada ka Lääne Vibulaskjate laagriplatsi, kus on väliköök. Palun, vaadake hinnakirja ja erisoovide või suurte gruppide puhul küsige hinnapakkumist! Foto: Anne Tuulik                                                             Foto: Katre Kuller

Vibulaskmine Teie valitud kohas mujal Eestis.

 
Korraldame vibulaskmist ka mujal Eestis Teie valitud majutuskohas. Sõidame kohale vibude ja laskmismärkidega igale poole, kuhu soovite ja kus on vaba loodust raja ülespanekuks. Kui on soov teha platsilaskmist, siis paneme laskmismärgid ritta ühele platsile. 
Saate kutsuda meid suvepäevadele, kokkutulekutele ja mujale. Kirjeldus ja hinnad lingi all -  Väljasõidu üritused.
Seal on ka majutuskohad, millega on meil vibulaskmise kokkulepe ja kogemus. Saate aga valida ka muu koha, mis vibulaskmiseks sobib. Kindlasti öelge, kas soovite rada või platsilaskmist ja platsilaskmise tellimisel valige, kas laskmist ringikujuliste pabermärkide või kujude pihta.
 
Korraldame vibulaskmist eesti, inglise, vene, saksa ja soome keeles.

 
 
 

Küsi lisa +372 52 06 438 või broneeri kohe annetuulik@gmail.com!

 
 
 
Self guided audio tour app image