Vibulaskmine looduses

Läänemaa vaatamisväärsused


Läänemaa vaatamisväärsused.

Kullametsa
 
Kullametsa viburaja piiril on Liivi jõgi , ajalooline vana vesiveski ja pais
Külas tegutseb aktiivselt külaselts ja on oma seltsimaja. Vaata Kullametsa küla kodulehte!

Kullametsa külas tegutseb ka vibuklubi Lääne Vibulaskjad. Klubil on liikmeid mujalt Läänemaalt ja teistest maakondadest. Vaata Lääne Vibulaskjad kodulehte!

Kullamaa

Kullamaa on valla keskus, kus asub kool, lasteaed, arstipunkt, kirik, kultuurimaja, kauplus ja muud teeninduskohad. Kullamaa keskuse juures on muistne kindluse koht Rohumägi ja sealt edasi saab jalutada Marimetsa Looduskaitseala liivamännikusse, Kullamaa tehisjärve äärde ja rabasse. 

1228.a. moodustatud Saare-Lääne piiskopkonna piiskopi asetäitja Johannes de Lode rajas Kullamaa muinaslinnuse (Rohumägi) asemele feodaallinnuse Castrum Goldenbecke, mille orduvägi 1234.a. vallutas.
Kullamaa kirik ja surnuaed on ajaloohuvilistele huvitav paik. Kullamaa Johannese kirik valmis algsel kujul 13.sajandi lõpul. Kullamaa kirikuaias on Eesti vanim ratasrist "Sitta Kodt Matz" (1621.a.). Kokkuleppel saab minna ka kiriku torni, et ümbrust vaadata. Vaata lisa ka Kullamaa Püha Johannese Kirik !Koluvere loss

14. sajandi alguses rajati Koluverre tornlinnus. Rajas vasalliperekond Lode. Lossi praegune kuju pärineb 16. sajandist. Koluvere loss e. Koluvere rüütlimõis asub puhkekeskusest 2,5 km kaugusel. Mõisa ümber on ilus park. Lugege täpsemalt Eesti mõisaportaal   Koluvere mõis !
  Koluvere lossi kohta saate vaadata ka palju pilte  - Koluvere loss ehk Koluvere mõis.
Koluvere lossis ja lossi ümbruses toimuvad renoveerimistööd. Juba on avatud restoran ja saun. Täpsem info on kodulehel Koluvere loss.


Marimetsa raba

Kullamaa kuulub Marimetsa looduskaitseala alla. Marimetsa raba matkarada asub  Kullamaa ja Risti vahel. Puhkekeskusest on matkaraja alguseni umbes 10 km. Paljud Marimetsa looduskaitsealal ja Marimetsa raba matkarajal matkajad puhkavad peale matka Kullamaa Puhkekeskuses. Korraldame ka giidiga matku ja talvel räätsamatku. Loe lisaks!
Marimetsa looduskaitseala
Katrin Raagul fotoblogi Marimetsa raba


Haapsalu linn ja kogu Läänemaa

Haapsalu linna ja  Läänemaa vaatamisväärsuste ülevaate leiate siit - Läänemaa virtuaaltuur.
Tutvuge Haapsalu ja Läänemaa kultuurikavaga!

Läänemaa Turism video Läänemaast
Puhkamise võimalustest Läänemaal saate hea ülevaate Läänemaa Turismi kodulehelt.
 

 
 
 
Self guided audio tour app image